בטיחות אקטיבית

חווית נהיגה – הנאה מנהיגה ושקט נפשי

safety1_pic1

עייפות בעת נהיגה בגשם בכביש מהיר?

הנהיגה בימים גשומים דורשת ריכוז. כבישים מהירים חלקים במיוחד במזג אוויר גשום, וכאשר הגלגל עובר דרך שלולית קל לאבד את השליטה בהיגוי. 
עם מערכת AWD של סובארו, לעומת זאת, כל ארבעת הגלגלים נשארים יציבים ומעניקים אחיזה טובה במשטח הכביש. בניסוי המתואר בתרשים זה, הקטינה מערכת AWD את חוסר היציבות של הרכב בערך בכשליש בהשוואה למכונית בעלת הנעה קדמית.
כאשר נראה כי המכונית עלולה לסטות מהנתיב בסיבוב מפותל הודות למערכת AWD של סובארו, השומרת על יציבות הרכב ועל הנסיעה בקו ישר, הרכב מעניק נסיעה נוחה גם בכביש המהיר בגשם.

סטיה למסלול הנגדי בעת פניה חדה?

האם חווית פעם, בנהיגה בעקומה, מצב של היגוי יתר בו סטית למסלול הנגדי, או תת היגוי שגרם לך לסטות לעבר השוליים? מערכת AWD של סובארו מעניקה אחיזת כביש באמצעות כל ארבעת הגלגלים, ובשל האיזון המופלא בנסיעה המושג הודות למרכז הכובד הנמוך, מעניקה הסובארו ניהוג מדויק בכבישים מפותלים.
עם מערכת AWD של סובארו, כל ארבעת הגלגלים מספקים אחיזת כביש בטוחה ויציבה. מסיבה זו, סובארו מעניקה נסיעה נוחה גם בכבישים מפותלים.

חזרתה כלעומת שבאת בגלל כביש משובש?

כשאתה בדרכך למקום האהוב עליך בחיק הטבע, עליך לעבור בדרכי עפר וכבישים אחרים בעלי משטחים משובשים. מכונית רגילה מתאמצת מאוד בתנאים אלה; סובארו, לעומת זאת, עם מערכת AWD שלה, מתמודדת אתם בקלות. 

מערכת AWD של סובארו, עם הנעה לכל ארבעת הגלגלים, מאפשרת לך לנסוע בכל תנאי הדרך. גם בכבישים משובשים ביערות הסובארו מספקת נהיגה מהנה.

איבוד שליטה על גלגל ההגה גם כשהכבישים סלולים?

למרות שאנו מצפים מכביש אספלט שיהיה חלק ושטוח, ישנם מקרים בהם ניתן לאבד שליטה על הרכב. סיבה אפשרית אחת היא מהמורות או חריצים הנגרמים על ידי משאיות כבדות. מערכת ה-AWD של סובארו מפחיתה את אי היציבות של הרכב ביותר מחצי לעומת מכונית בעלת הנעה קדמית. 
מערכת AWD של סובארו מעניקה נהיגה יציבה בכל תנאי הדרך. מסיבה זו, הרכב אינו יוצא משליטה כשהוא פוגע במהמורה או בחריץ בכביש.

יכולת התחמקות מיידית ממכשולים

סובארו מאפשרת לך לצאת ממצבים לא צפויים בזכות מערכת AWD
בטיחות בנהיגה זה להיות מסוגל לטפל במצבים פתאומיים בלתי צפויים. מנוע הבוקסר והסימטרייה הרוחבית של מערכת AWD של סובארו מעניקים איזון יוצא מן הכלל, יחד עם ניהוג מדויק ובטוח גם במצבים פתאומיים. בנוסף, טכנולוגיות כגון ABS יניספה לסוברו המגבירה עוד יותר את יכולות ההימנעות מסכנה.

safety2_pic1

illustration1

> מבחן המעבר נתיב להימנע מסכנה
שיטת המבחן: תוך שימוש בגלגל ההגה, נמדדה המהירות המרבית בה מכונית מסוגלת לעקוף מכשול.

illustration2> מבחן בלימה והיגוי
שיטת המבחן: בעת נהיגה במסלול מבחן במהירות של 105 קמ"ש, נמדד מרחק העצירה של הרכב תוך שימוש בבלם ובגלגל ההגה.

משהו נפל ממשאית שנוסעת מלפנים מאלץ אותך לסטות באופן פתאומי?

הנסיעה המאוזנת שמעניקה מערכת AWD של סובארו שומרת על יציבות המכונית גם כאשר הנהג מגיב בתנועה חריפה של גלגל ההגה

כדי להימנע מפגיעה במשהו המופיע באופן פתאומי במסלול הנסיעה של הרכב, כאשר בלימה מלאה אינה יכולה לעצור את המכונית בזמן, על הנהג להגיב בפתאומיות באמצעות גלגל ההגה. מערכת AWD של סובארו, באמצעות מרכז הכובד הנמוך שלה, הסימטרייה הרוחבית שלה והחלוקה המתאימה של העומס בין חלקו הקדמי לחלקו האחורי של הרכב, מסוגלת לספק יציבות יוצאת דופן ולהפגין בצורה אמינה את היכולות שלה להימנע מסכנה.

FWD (הנעה קדמית) עם ABS 
מהירות מרבית – 104 קמ"ש 

AWD עם ABS 
מהירות מרבית – 106 קמ"ש

מכונית מתפרצת מכביש צדדי ומאלצת אותך לבלום פתאומי?

בעזרת השילוב של ABS ו- AWD המכונית מעניקה יציבות גם בעת בלימה פתאומית.

כאשר אופניים או מכונית מתפרצים בצורה פתאומית מכביש צדדי, יש צורך בבלימה מיידית. מסיבה זו, מצוידת הסובארו גם ב- AWD וגם ב- ABS . במבחן המופיע בתרשים זה, מרחק העצירה של רכב המצויד ב- AWD היה קצר ב-3.9 מ' מזה של רכב בעל הנעה קדמית (FWD). 

FWD (הנעה קדמית) עם ABS 
מרחק עצירה – 68.4 מ' 

AWD עם ABS
מרחק עצירה – 64.5 מ